V našem vrtcu smo izvedli prav poseben dogodek »S kolesi na pot«, s katerim smo spodbujali gibanje, druženje ter varno vedenje v prometu. Pred odhodom smo z obvestilnimi tablami označili pot in tako opozorili druge udeležence v prometu na večjo previdnost. Otroci so si nadeli zaščitno opremo, skupaj pa smo pregledali še zavore, gume in pripravljenost koles.
Zbrali smo se pred vrtcem in se v urejeni koloni previdno odpeljali proti Pšati. Tam smo se okrepčali, poklepetali in uživali v prijetnem druženju. Nato smo se varno vrnili nazaj v vrtec.
Dogodek je otrokom predstavljal nov izziv in posebno obliko druženja, hkrati pa smo skozi dejavnost ozaveščali pomen varnosti v prometu. Otroci so bili nad kolesarskim izletom navdušeni in si želijo, da bi podobne dogodke še večkrat ponovili. Že razmišljajo, kam bi se lahko skupaj odpeljali naslednjič.
Preventivna akcija je potekala pod okriljem Javna agencija Republike Slovenije za varnost prometa v okviru projekta Pasavček.


