FILIP DREVESNIK IN FANČI LIPOVEC

Jesensko vodilo je »Naše drevo«. Nalogo smo vzeli resno in pridno hodili naokoli, ter iskali drevesa, ki bi jih lahko »posvojili«. Večkrat smo se ustavili na posestvu Strmol, raziskovali gozd med Vasco in Brnikom, iskali drevesa v okolici Cerkelj, tudi na Dvorjanski hrib smo se odpravili in proti Pšati. V iskanju nas ni ustavil niti dež, takrat smo se odpravili raziskovat z dežniki.

Usoda je hotela, da smo se na koncu odločili ravno za drevo pred vrtcem. Lipo smo poimenovali Fanči Lipovec. Na dan z neugodnimi vremenskimi razmerami pa smo na oglasni deski v garderobi oblikovali papirnato repliko. To drevo iz papirja smo poimenovali Filip Drevesnik.

Kmalu sta nam družbo delala mucek in medo, ki sta plezala na drevo. Družbo pa nam je delal tudi Beli zajček, ki se mu je kožušček obarval v sivo packarijo.