POTEP PO LJUBLJANI

Rožice smo se 23.10. odločile, da imamo dovolj potepanja po Cerkljah in se odpravile raziskovat naše glavno mesto, Ljubljano. Najprej smo si v Lutkovnem gledališču ogledali predstavo Kdo je napravil Vidku srajčico, nato pa se je naše raziskovanje mesta začelo. Da bi imeli dovolj moči za to, smo se najprej ustavili na tržnici in se okrepčali s piškoti. Med pohajkovanjem po mestu smo si ogledali Robbov vodnjak, pot pa nas je vodila naprej do frančiškanske cerkve in Prešernova spomenika. Kot zavedni Slovenci smo pred njim na ves glas zapeli slovensko himno in si takoj pridobili mnogo občudovalcev s celega sveta. Zanimalo nas je tudi, kje stanuje gospod nadškof, ki nas je teden zatem obiskal na praznovanju obletnice vrtca, in tako smo poiskali še sedež škofije ter si ogledali stolnico. Veseli, da smo uspeli začutiti pravi utrip mestnega življenja, smo se prijetno utrujeni vrnili nazaj v Cerklje.